Zalety opakowań styropianowych

Opakowania styropianowe to pojemniki na żywność, szeroko stosowane w przemyśle gastronomicznym, a także w domowych gospodarstwach. Jakie są ich zalety?

1) Opakowania styropianowe mają właściwości termoizolacyjne

Oferowane przez nas opakowania styropianowe wyróżniają się właściwościami termoizolacyjnymi, sprawiającymi, że doskonale nadają się do przechowywania zarówno ciepłych, jak i zimnych potraw. Chronią je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, a także pozwalają zachować walory smakowe oraz wysoką jakość nawet najbardziej wyszukanych dań.

2) Opakowania dla gastronomii są lekkie

Kolejną zaletą opakowań dla gastronomii jest ich mała waga. Są lekkie i wygodne w przenoszeniu. Ich niewielki ciężar sprawia, że nie rosną koszty czynności pakowania, magazynowania oraz docelowego transportu. Jednocześnie styropian, z którego są wyprodukowane, gwarantuje ich odporność na uszkodzenia mechaniczne.

3) Jednorazowe opakowania styropianowe: ergonomia

Opakowania styropianowe to ergonomiczne pojemniki w różnych kształtach. Można je ułożyć jedno w drugie w trakcie składowania, a w przypadku, gdy już znajduje się w nich jedzenie, optymalnie ułożyć w lodówce. Dzięki ich kształtom, użytkownicy opakowań mogą w maksymalny sposób wykorzystać dostępną, wolną powierzchnię.

4) Szczelność opakowań styropianowych

Podczas transportu produktów gastronomicznych, równie ważna co kształt czy ciężar opakowań, jest ich szczelność. Jedzenie bowiem nie może wydostać się poza obręb pojemnika i równocześnie nie może być narażone na szkodliwe działanie wilgoci. Doskonała hermetyczność to zatem kolejna zaleta naszych styropianowych opakowań.

5) Opakowania styropianowe są atrakcyjne cenowo

Opakowania styropianowe to jedne z najtańszych na rynku. W przypadku zakupu hurtowej ilości koszt jednego opakowania nie będzie przekraczał kilku groszy.

Opakowania styropianowe zatem to idealny zakup dla każdej placówki gastronomicznej, oferującej potrawy „na wynos”. Jeśli dodać do tego łatwość utylizacji materiału, fenomen popularności styropianowych pudełek staje się całkowicie zrozumiały.