Kucharze oraz barmani w swojej pracy wykorzystują szereg różnorodnych akcesoriów, sprzętów i przedmiotów, które są im niezbędne do wykonywania pracy. W kuchni nie może zabraknąć ani sprzętów kuchennych, naczyń, garnków czy przyrządów, które są konieczne do przygotowywania różnorodnych potraw. Z kolei pracę barmana utożsamiamy z różnorodnymi szklankami, shakerami, miarkami, nalewakami i wieloma innymi mniejszymi i większymi przedmiotami, dzięki którym powstają wymyślne drinki.

Jednocześnie jest szereg innych akcesoriów barmańskich i kucharskich, które być może nie są tak oczywiste, chociaż wykorzystywane są w kuchni i za barem niemal na co dzień. Tego rodzaju produkty znajdują się w naszej ofercie. W tym artykule skupimy się na tych, które są najczęściej wybierane przez naszych klientów.

Poznaj akcesoria niezbędne w kuchni

Kucharz, zanim wejdzie do kuchni, zwykle zakłada odpowiednie nakrycie głowy, które stanowi jeden z ważniejszych elementów garderoby gastronomicznej. W naszej ofercie znaleźć można papierowe lub wiskozowe czepki kucharskie, czepki polipropylenowe, a także papierowe furażerki.

Teraz przejdźmy do akcesoriów, które bezpośrednio związane są z przygotowywaniem potraw, przekąsek i deserów. Wśród nich wyróżnić należy przede wszystkim drewniane wykałaczki (luz, w bibułce lub folii), które znajdują bardzo częste zastosowanie w kuchni. Oprócz tego bardzo często wykorzystywane są też patyczki bambusowe z pętelką o różnej długości (6 cm, 10 cm, 12 cm, 18 cm) oraz drewniane patyczki fingerfood (9 cm, 12 cm). W lokalach gastronomicznych, w których serwowane są potrawy z grilla, nie może zabraknąć patyków do szaszłyków (15 cm, 20 cm, 25 cm). Z kolei kucharze specjalizujący się w kuchni wschodniej, w tym przede wszystkim japońskiej, powinni zaopatrzyć się w patyki do sushi. Miłośnicy cukiernictwa i deserów znajdą w naszej ofercie papilotki w różnych rozmiarach.

Akcesoria niezbędne za barem

W pracy barmańskiej wykorzystuje się bardzo wiele mniejszych i większych akcesoriów, dzięki którym można przygotowywać najbardziej wymyślne drinki i koktajle. Standardowe, drewniane wykałaczki w różnych rozmiarach to coś, czego ani w kuchni, ani za barem nie może zabraknąć. Oczywiście nie mniej istotne są mieszadełka do koktajli. Oprócz tego w naszej ofercie znaleźć można również fartuchy kelnerskie foliowe oraz włókninowe.