lub zadzwoń |
Czyściwa można podzielić na papierowe i włókninowe. Obydwa rodzaje różnią się nieco właściwościami. Czyściwa papierowe charakteryzują się wysoką chłonnością, dzięki czemu doskonale absorbują wodę i inne zanieczyszczenia z różnych powierzchni. Wybierać można spośród czyściw jedno-, dwu- lub trzywarstwowych, które mają inną grubość i odporność na zerwanie.
Czyściwa papierowe powstają z miękkiej i chłonnej celulozy, która nie pozostawia smug i nie pyli — włókna celulozowe pęcznieją pod wpływem wilgoci. Czyściwo papierowe idealnie sprawdza się do polerowania powierzchni szklanych i stalowych. W przypadku uporczywych zabrudzeń warto sięgnąć po czyściwo trzywarstwowe, które zachowuje wytrzymałość nawet po zamoczeniu w wodzie i może ochronić dłonie przed kontaktem z rozgrzanymi powierzchniami lub ostrymi krawędziami.
Osobną kategorię stanowią czyściwa włóknikowe, których struktura przypomina nieco bawełnianą szmatkę. Czyściwem przemysłowym z łatwością można usunąć kurz, resztki farb czy też plamy oleju. Czyściwa z włókniny są grube i chłonne, nie rysują i nie pozostawiają smug. Można je nasączać dodatkowym preparatem lub płynem, co pozwala na mycie bez użycia wody.
Zastosowanie czyściw
Czyściwa przemysłowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie występują trudne do usunięcia zabrudzenia. Oferujemy środki czystości w Warszawie niezastąpione w każdym zakładzie produkcyjnym, warsztacie samochodowym oraz gospodarstwie rolnym. Z użyciem odpowiednio dobranego czyściwa można wyczyścić podzespoły maszyn z zalegającego oleju lub smaru oraz umyć blat roboczy z różnych zabrudzeń. Ogromną zaletą czyściw przemysłowych jest wysoki poziom absorpcji i dobra wytrzymałość na rozerwanie. Czyściwa współpracują z silnymi detergentami i rozpuszczalnikami, które są niezbędne do usuwania zaschniętych zabrudzeń. Nasze czyściwa mogą wchłonąć duże ilości różnych cieczy, a materiał się nie rozwarstwi.