Sprzątanie domu to czynność, którą należy wykonywać regularnie, aby zapewnić sobie i swoim bliskim czystość i higienę otoczenia. Jedni podchodzą do tego obowiązku bez zbytniej antypatii, inni nie lubią sprzątać, jednak w obu przypadkach pomocne będą odpowiednio dobrane środki czystości. To właśnie dzięki nim można nie tylko skutecznie, ale i zdecydowanie szybciej usunąć wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia. Tak naprawdę jest całkiem sporo produktów zaliczanych do tzw. chemii gospodarczej, które powinny znaleźć się w każdym domu. Poznaj listę najważniejszych z nich.

Lista produktów niezbędne do utrzymania czystości w domach

  • Środki do podłóg i wykładzin, płyny myjące. To absolutna podstawa w każdym domu, ponieważ podłogi są narażone na wiele rozmaitych zanieczyszczeń, w tym również tych przynoszonych na obuwiu z zewnątrz. Muszą być skuteczne, wydajne, a jednocześnie bezpieczne dla domowników. Kwestie bezpieczeństwa i higieny są szczególnie ważne w domach, w których przebywają małe dzieci.
  • Płyny i spryskiwacze do mycia okien, szyb. Powierzchnie szklane są dość problematyczne w czyszczeniu, szczególnie jeśli chcesz, aby okna pozostawały bez smug. W tym przypadku warto wybierać sprawdzone, wysokiej jakości preparaty, które nie tylko usuwają zabrudzenia, ale i pomagają zachować estetykę szyb.
  • Płyny do mycia naczyń. Chociaż obecnie w większości domów do zmywania wykorzystuje się głównie zmywarki, to jednak płyny do mycia naczyń zawsze się przydadzą.
  • Środki czyszczące, zmywające, szorujące itd. Ta kategoria produktów zawiera różnego rodzaju preparaty, które pozwalają pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń z różnych powierzchni, w tym m.in. dywanów i tapicerki.
  • Proszki i płyny do prania i płukania. W każdym domu oprócz regularnego sprzątania wykonuje się pranie ubrań. W tym celu należy zaopatrzyć się w dobrej jakości proszki i płyny, które ułatwią to zadanie.
  • Preparaty do WC, żele, płyny, kostki itp. Odpowiednia higiena i świeżość w toalecie to podstawa. Na szczęście na rynku dostępne są rozmaite produkty, które pozwolą ci to osiągnąć bez zbędnego wysiłku.
  • Odświeżacze powietrza. Po zakończonym sprzątaniu warto zadbać o to, aby w domu czuć było świeżością. W tym celu wystarczy sięgnąć po odświeżacz powietrza o przyjemnym zapachu.
  • Mydła w kostce, w płynie. W żadnej łazience nie może zabraknąć mydła w kostce lub płynie, które pozwala na utrzymanie higieny rąk i ciała.
  • Preparaty do mebli. Produkty do czyszczenia mebli i usuwania kurzu muszą być z jednej strony skuteczne i bezpieczne dla powierzchni, z drugiej strony powinny przeciwdziałać szybkiemu osadzaniu się kurzu. W przypadku mebli drewnianych warto wybierać preparaty o właściwościach pielęgnacyjnych.

Wszystkie niezbędne produkty z kategorii chemia gospodarcza są dostępne w naszej ofercie. Zapraszamy.