Papier toaletowy i ręczniki papierowe powinny być umieszczone w dozowniku – nie należy ich trzymać na muszli klozetowej, na podłodze ani na blacie w pobliżu umywalki, ponieważ jest to nie tylko nieestetyczne, ale także niehigieniczne. Takie działania sprzyjają rozwojowi i przenoszeniu drobnoustrojów, na co szczególnie trzeba uważać w toaletach publicznych. Tymczasem dozowniki pozwalają zachować porządek w łazience, a korzystanie z toalety staje się bardziej higieniczne.

Dozowniki na ręczniki papierowe

Ręczniki papierowe to podstawowe środki czystości w każdej toalecie. Dostępne są w rolkach oraz w składanych arkuszach z systemem pozwalającym na odcinanie pojedynczych listków. Dzięki podajnikowi użytkownicy toalet publicznych mają styczność z mniejszą ilością powierzchni, niż ma to w miejsce w przypadku papieru zawieszonego na haku. Poza tym podajnik pozwala na dozowanie papieru, przez co zużycie środków czystości jest mniejsze. Warto wybierać dozowniki z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które zachowają nienaganny wygląd pomimo intensywnej eksploatacji oraz są łatwe w utrzymaniu czystości.

Podajnik na papier toaletowy

Podobnie jak w przypadku ręczników papierowych, rolki papieru toaletowego dostępne są w różnych wielkościach. Role JUMBO i duże pojemniki doskonale sprawdzą się w często uczęszczanych toaletach. Ciekawym rozwiązaniem są dozowniki na kilka rolek, w których zmieszczą się nawet 4 role o standardowym wymiarze — wówczas nie ma potrzeby częstego dokładania materiałów eksploatacyjnych. Przy wyborze podajnika warto zwrócić uwagę na wykończenie krawędzi. Ząbki powinny być na tyle ostre, aby odrywanie poszczególnych listków nie nastręczało problemów. Dozowniki mogą być wyposażone w szybkę, przez którą można sprawdzić ilości pozostałego papieru. W publicznych toaletach dobrze sprawdzają się podajniki zamykane na kluczyk – zamek chroni przed przypadkowym otwarciem lub kradzieżą środków czystości.