Sposoby na czysty dom.

Na meblach zalega kurz, a szyby już dawno straciły swój blask… W lustrze coraz ciężej jest nam się przejrzeć, a domowe pantofle zaczynają niepokojąco przyklejać się do podłogi… Niestety, jeśli w naszym domu nie staramy się o regularne utrzymywanie czystości, nasze mieszkanie szybko we władanie przejmie brud. Na szczęście istnieją szybkie i przede wszystkim skuteczne sposoby na jego pozbycie się. Wszystko dzięki chemii gospodarczej. Jakie są jej rodzaje i co wchodzi w jej skład dowiesz się z naszego wpisu.


Rodzaje  środków czystości

Pierwszym kryterium wyboru odpowiedniego środka będzie to, czy będziemy potrzebowali środka uniwersalnego, czy przeznaczonego do specjalistycznego zastosowania, na przykład na konkretnych meblach, wymagających szczególnej pielęgnacji.

I tak, wyróżniamy środki do czyszczenia:

  • powierzchni ceramicznych
  • powierzchni emaliowanych
  • powierzchni porcelanowych
  • urządzeń sanitarnych
  • konserwacji skóry
  • odtłuszczania i czyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej.

Środki do utrzymywania czystości w domu mogą być gotowym preparatem lub wymagającym rozcieńczenia koncentratem, o silniejszym działaniu. W hurtowniach ze środkami z zakresu chemii gospodarczej będziemy mieli także środki bezzapachowe lub z aromatem, dzięki którym w domu panować będzie przyjemny, miły zapach.


Środki czystości, czyli co?

W skład chemii gospodarczej wchodzić będą zatem środki do mycia podłóg i wykładzin, płyny oraz spryskiwacze do mycia szyb i okien, a także płyny do mycia naczyń. Warto zaopatrzyć się w środki czyszczące, szorujące i zmywające, proszki oraz płyny do prania i płukania.

Aby utrzymać nasze mieszkanie w czystości, robiąc zakupy kupmy także preparaty do WC, żele, płyny i kostki oraz odświeżacze powietrza. Bardzo pomocne, na przykład w kuchni, okażą się ręczniki papierowe. W hurtowniach z chemią gospodarczą w atrakcyjnych cenach nabędziemy również papiery toaletowe chusteczki higieniczne, czyściwa, szczotki, kije, mopy, ścierki oraz gąbki.