Ręczniki papierowe są nieodzowne nie tylko w każdym domu, ale także niemal we wszystkich zakładach produkcyjnych, przemysłowych i obiektach użytku publicznego. Ponieważ ręczniki papierowe są jednorazowe, to znacząco poprawiają higienę w miejscach publicznych. Stosując ręczniki papierowe, nie przenosimy drobnoustrojów i bakterii, a więc są to podstawowe środki czystości w łazienkach i toaletach ogólnodostępnych. Dobrej jakości ręcznik papierowy powinien być chłonny i wytrzymały oraz wygodny do dozowania.

Wbrew pozorom ręcznik ręcznikowi nierówny a różnice, choć niewidoczne na pierwszy rzut oka są kolosalne. Wybierając ręcznik papierowy, warto zwrócić uwagę na:

  • Liczbę warstw – im więcej warstw, tym ręcznik jest bardziej chłonny;
  • Gramaturę – wysoka gramatura gwarantuje, że ręcznik nie rozerwie się po namoczeniu;
  • Długość rolki – bardzo istotny parametr przy porównywaniu cen. Dłuższa rolka jest po prostu wydajniejsza;
  • Wymiary – ręcznik musi być dopasowany do modelu posiadanego dozownika.

Pomimo że wybór ręcznika papierowego jest pozornie błahą decyzją, to jednak może wpływać na prestiż lokalu – ręcznik, który się strzępi i pozostaje na dłoniach, na pewno nie przyczyni się do zadowolenia klientów z pobytu w restauracji lub w hotelu.

Rodzaje ręczników papierowych

Ręczniki papierowe występują w rolce lub w formie pojedynczych arkuszy w składce ZZ. Dzięki dozowaniu ręcznika możliwe jest urwanie dokładnie takiej ilości, jaka jest aktualnie potrzebna, a więc jest to bardzo oszczędne rozwiązanie. Ręczniki mogą mieć różne kolory, przetłoczenia i wzory. Poza tym mogą powstawać z różnych surowców, na przykład makulatury lub celulozy. Na komfort użytkowania znacząco wpływa miękkość ręcznika, zwłaszcza jeśli służy głównie do osuszania rąk – wówczas warto zdecydować się na ręcznik z celulozy. Do sprzątania doskonale sprawdzi się nieco bardziej szorstki ręcznik z makulatury.